Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
Do góry

Annalena

Młoda wokalistka urodziła się w Warszawie w 1994 roku.
Można ją znaleźć w Internecie, na różnych muzycznych portalach. Na początku Annalena głównie śpiewała covery jednak postanowiła zrealizować swoje największe marzenie, którym było nagranie własnych piosenek.

Swoją drogę muzyczną rozpoczęła mając 8 lat śpiewając w szkolnym zespole "Krajka".

W 2008 roku wzięła udział w projekcie Mandaryna Dance Studio nagrywając wraz z ósemką najlepszych piosenkę pt:" TAŃCZ ". Został nakręcony teledysk i wydano singiel.

W lipcu 2010 roku wzięła udział w konkursie internetowym organizowanym przez Sony Music " Zostań Gwiazdą SingStar " z kilkudziesięciu kandydatów została wyłoniona trójka w której znalazła się Annalena. Dalsza część konkursu odbyła się pod koniec sierpnia w Sopocie w uroczym klubie Tropikalna Wyspa. Z powodzeniem dostała się do półfinału.

W 2011 roku Annalena wzięła udział w internetowym konkursie zorganizowanym przez jeden ze znanych portali muzycznych www.jakelvis.pl w którym jurorem był Mieszko Sybilski śpiewając piosenkę „Co z nami będzie” (Liber & Sylwia Grzeszczak) wyśpiewała sobie w nim I miejsce i główną nagrodę.

W listopadzie 2011 reprezentując swoją szkołę wzięła udział w eliminacjach do XII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, w którym zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej tym samym zakwalifikowała się do udziału w konkursie. Finał konkursu odbył się w 2012 roku w Warce gdzie Annalena zajęła zaszczytne III miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej wykonując dwie piosenki „Rozkwitają Pąki Białych Róż” i „Biały Krzyż”.

W wieku 16 lat postanowiła rozpocząć profesjonalne kształcenie głosu. Los na swojej drodze postawił jej Magdalenę Tul znaną wokalistkę między innymi z programu TVP2 "Jaka to melodia" oraz półfinału Eurowizji 2011r. Drugą nauczycielką Annaleny została Karina Majewska fantastyczna wokalistka i wykładowca prywatnej szkoły muzycznej.

W 2012 roku Annalena uczęszczała na warsztaty muzyczne do Teatru Buffo kształcąc tam swój głos między innymi pod okiem Marioli Napieralskiej.

W listopadzie 2012 r. pojawił się w sieci pierwszy singiel Annaleny pt. "Mej ciszy krzyk".

Obecnie Annalena pracuje nad swoimi kolejnymi utworami, które znajdą się na jej pierwszej debiutanckiej płycie.

Jej piosenki w szczególności covery można usłyszeć na takich portalach jak :
1. http://www.youtube.com/user/AnnalenaVEVO?feature=mhee
2. http://annalena.muzzo.pl/